Witamy!

budynek-glowny

Grybów - malownicze miasteczko położone w Beskidzie Sądeckim, otoczone pięknymi zalesionymi górami, na trasie do Krynicy Górskiej i Gorlic. Odległość od Nowego Sącza 21 km, Gorlic – 20 km, Krynicy Górskiej – 28 km, Biecza – 30 km.

Ośrodek usytuowany jest na wzgórzu w sąsiedztwie lasu, w pobliżu rzeki Biała. Cztery pawilony do całorocznego wykorzystania rozmieszczone na dużym, obfitującym w zieleń obszarze, cały teren bezpiecznie ogrodzony – sprzyjające warunki do wypoczynku i pracy wychowawczej. Piękny malowniczy teren wokół obiektu zachęca zwolenników wędrówek do aktywnego wypoczynku. Oznaczone szlaki górskie z Grybowa: do Wysowej przez górę Chełm, na Jaworze i Rosochatkę.

Możliwość organizowania wycieczek pieszych w okolice Grybowa, w Beskid Niski, Biecza (słynącego z zabytkowej Szkoły Katów), Ciężkowic (skamieniałe miasto). W odległości 14 km w miejscowości Klimkówka znajduje się zalew wodny. W sezonie zimowym wyciągi narciarskie: Cieniawa 14 km, Kamianna 17 km.

W odległości 14 km od ośrodka w miejscowości Klimkówka (na trasie Grybów – Wysowa) znajduje się zapora na rzece Ropa i zalew, istnieje więc możliwość uprawiania sportów wodnych. Nie jest też za daleko, traktując jako bazę wypadową Grybów, na wycieczki do Nowego Sącza, Starego Sącza, Szczawnicy-Krościenka (spływ Dunajcem). W miejscowości Stróże 5 km od Grybowa można korzystać z leczniczych zabiegów rehabilitacyjnych i z basenu.